Seramik Kaplama

Cila veya fabrika boyasının aksine, seramik kaplama otomobilin dışını daha iyi korur. En iyi araba kaplama ürünü hidrofobik özelliklere sahiptir ve kaputun üzerine bir havuz yerine su ve yağmur damlası yapmaktadır. Araca sıçrayan çamur ve asit yağmuru, leke bırakmadan düz yüzeyden kayıyor. Aynı şey kar, kuş pisliği veya buz için de arabanın yüzeyine yapışmadan kayar gider.

UV hasarını, paslanmayı ve oksitlenmeyi önler. Çoğunlukla, arabanızı çok uzun süre güneşte bırakmak, arabanın boyasının solmasına ve hatta çatlamasına neden olur. Güneşin ultraviyole ışınlarının otomobilin yüzeyinde yıkıcı etkisi vardır. Birçok seramik kaplama markası, bu hasarı ve paslanma ve oksitlenme gibi diğer erozyon biçimlerini önler. Uygun maliyetli. Araba cilası ortalama üç aydan fazla sürmediğinden, aracı beğenebileceğinizden çok daha fazla cila yaptırmanız gerekir.

Öte yandan seramik araba kaplaması daha dayanıklıdır ve uygun bakım ile iyi bir kaplama, değiştirmeden önce size birkaç yıl hizmet edebilir. Sonuç olarak, nano seramik kaplama ile cila veya boya sızdırmazlık maddesine göre daha fazla tasarruf edersiniz. Geliştirilmiş koruma. Araba boyası için seramik bir kaplama ile, arabanız boyaya moleküler düzeyde bağlanan yarı kalıcı bir koruma katmanı elde eder. Bu koruyucu tabaka, yumuşak ciladan daha serttir ve hem araziden hem de hava koşullarından kaynaklanan son derece sert muamelelere dayanabilir. Gerçekte, sadece otomobilin boyasını değil, aynı zamanda otomobilin gövdesini çizilmelere, kimyasallara ve üzerine atılan her şeye karşı da korursunuz.

Parlak kaplama. Normal araba cilaları, açıkta bırakıldığında matlaşan sıcak bir görünüme sahiptir. Bunu seramik bir üst kaplamanın keskin şeker görünümü ile karşılaştırın. Otomobile güneşin altında veya zaman geçtikçe solmayan parlak bir görünüm kazandırır.